2018. március 13., kedd

Napi remény...71.

Hogyan néz ki egy napi csendesség?



“A szorgalmas tervei biztosan bőséghez vezetnek, de mindenki, aki elsieti a dolgát, csak ínségbe jut“ (Példabeszédek 21:5, ESV fordítás)

„A szorgalmatosnak igyekezete csak gyarapodásra van; valaki pedig hirtelenkedik, csak szükségre jut.” (Péld. 21:5) Károli.

Csendességet tartani olyan, mint bármilyen más tevékenységet folytatni az életben - legalább egy dolgot figyelembe véve. Ahhoz, hogy sikeres legyen, segít, ha van egy terved. A Biblia azt mondja: “A szorgalmas tervei biztosan bőséghez vezetnek, de mindenki, aki elsieti a dolgát, csak ínségbe jut“ (Példabeszédek 21:5, ESV fordítás)

Ha még sosem tartottál csendességet, valószínűleg nincs egy egyszerű, jó terved arra, hogyan csináld. Bármilyen tervet készítesz, fontos az egyszerűség. Ha bonyolítod, nagyobb valószínűséggel térsz majd el a témától. Minden, amire tényleg szükséged van egy célravezető csendességhez, az a Biblia, egy jegyzetfüzet, és talán néhány csendes dicsőítő dal, vagy énekeskönyv.

Szóval hogyan is néz ki egy csendesség?

Először is, légy csendben az ÚR előtt. A Biblia ezt Istenre való várásnak nevezi. Kezdésként egyszerűen leülsz, és elcsendesedsz.

Másodszor, imádkozz röviden.Indíts egy rövid bevezető imával. Kérd Istent, hogy nyissa meg az elmédet, és vezessen. Kérd, hogy tisztítsa meg a szívedet.

Olvass lassan egy részt az Írásokból. Itt kezdődik az Istennel való beszélgetés. Elkezd beszélni hozzád az Igéjén keresztül, aztán te szólsz Hozzá imádságban. Olvasd lassan a Bibliát. Ne próbáld túl gyorsan olvasni, vagy túl sokat egyszerre. Minél lassabban olvasod a Szentírást, annál jobban rá vagy kényszerítve, hogy átgondold, amit olvasol.

Elmélkedj az Igén. Tölts némi időt azzal, hogy megrágd, amit Isten mond neked. Rágd meg az igét, ahogyan a tehén kérődzik. Tépelődj, és birkózz meg vele az elmédben. Sok nagyszerű módszer van az Igén való elmélkedésre. Meghatározott ötleteket találhatsz arra, hogyan elmélkedj a Biblián a könyvemben, a Rick Warren’s Bible Study Methods -ban.

Írd le, amit felfedeztél. Amikor Isten beszél hozzád az Igéjén keresztül, törődj annyira a szavával, hogy leírod. Az írás, képessé tesz bennünket arra, hogy emlékezzünk arra, amit Isten mondott nekünk, és rögzíthessük a felfedezéseinket.

Imádkozz újra. Légy csendben. Kérd Istent, hogy mutassa meg neked Igéjét. Beszélj Istennek arról, amit Ő mondott neked. Mondd el neki, mit gondolsz arról, amit Ő szól. Beszélj neki minden másról, ami a fejedben van.

Nem csak egy mód van arra, hogy csendességet tarts, de egy ehhez hasonló terv követése út egy kielégítő áhítat kezdetéhez.

Isten Igéjének alkalmazása életfontosságú

„Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet azonban épít” (1.Korinthus 8:1b, NIV fordítás)

„Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít.” (1 Kor. 8:1b) Károli.

Tudtad, hogy a Biblia tanulmányozása veszélyes? Tény, hogy a bibliatanulmányozás eredménye végzetes lehet.

Tudom, furcsának hangzik. Isten azonban arra szánta a Bibliát, hogy alkalmazzuk az életünkben, ne csak olvassuk. A Biblia arra való, hogy átformáljon, ne csupán informáljon. A Hegyi Beszéd végén Jézus azt mondta: „Mindenki, aki hallja a szavaimat és gyakorlattá váltja, az olyan, mint a bölcs ember, aki sziklára építette a házát.” (Máté 7:24, NIV fordítás)

„Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, aki a kősziklára építette az ő házát:” (Mt. 7:24) Károli.

Isten Igéjének alkalmazása életfontosságú.

Miért ilyen fontos Isten Igéjének alkalmazása?

1. Az ismeret büszkeséget eredményez, ha nem alkalmazzuk az igazságot az életünkben. A Biblia azt mondja: „Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet azonban épít” (1.Korinthus 8:1b, NIV fordítás) Mindannyian ismerünk embereket, akik oda-vissza ismerik a Bibliát, de soha nem engedték, hogy átitassa az életüket. Kalapácsként használják a Bibliát, amivel másokat leütnek. Lehetünk a legkötekedőbb, leggonoszabb, leglelketlenebb, legszeszélyesebb, legkritikusabb, legítélkezőbb emberek, akivel bárki valaha is találkozott – ha soha nem teszünk még egy lépést, hogy alkalmazzuk a Bibliát az életünkben. Az ismeret, anélkül, hogy alkalmaznánk, büszkeséget eredményez. Szereteten alapuló alkalmazás nélkül felfuvalkodottá tesz. Bajt okoz, és nem segít.

2. Az ismeret cselekvést követel. Jakab 1:22 azt mondja: „Ne csupán hallgatói legyetek az igének, így becsapva magatokat. Tegyétek meg, amit az ige mond!” (NIV fordítás)

„Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.” (Jak. 1:22) Károli.

Amit egy személy tud, azt a cselekedetei fejezik ki. Becsapjuk magunkat, ha azt gondoljuk, hogy növekedni fogunk pusztán az által, hogy bibliatanulmányozás során jegyzeteket írunk. Isten parancsai nem választható opciók.

3. Nagyobb ismeret nagyobb felelősséggel jár. „Emlékezzetek, ha tudnátok jót tenni, de nem teszitek, az bűn.” (Jakab 4:17, NLT fordítás)

„Aki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekszik, bűne az annak.” (Jak. 4:17) Károli.

A Szentírás mélyebb ismerete súlyosabb ítéletet von magával, ha elmulasztjuk alkalmazni azt, amit Isten megmutat. Amikor elkezdjük a Bibliát tanulmányozni, Isten rámutat életünk bizonyos területeire, melyben változnunk kell, és amint ezt teszi, egyre nagyobb és nagyobb felelősségre hív el minket.


http://napiremeny.blog.hu

Folytatás holnap

ISTEN ÁLDÁSA LEGYEN AZ ÁHÍTATOK OLVASÓIN





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Üdvözöllek kedves látogatóm, érezd magad jól, és tanulj és épülj az olvasottakból: Jézus szeret téged!